Служба автомобільних доріг
у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » АКТИВІЗУВАТИ РОБОТУ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ГАБАРИТНОГО КОНТРОЛЮ НА ДОРОГАХ

АКТИВІЗУВАТИ РОБОТУ ЩОДО ЗДІЙСНЕННЯ ГАБАРИТНОГО КОНТРОЛЮ НА ДОРОГАХ

Питання збереження автомобільних доріг державного значення від руйнування – на постійному контролі Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області. В цьому розрізі важливим є дотримання всіма учасниками дорожнього руху законодавчих норм, а зокрема щодо габаритно-вагових норм.

25 вересня набрав чинності Закон України від 11.09.2019 року № 54-ІХ, яким внесено зміни до законів «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», Кодексу України про адміністративні правопорушення, що має на меті забезпечити безпеку дорожнього руху й зберегти автомобільні дороги.

Документом передбачено штрафні санкції за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм: від 5% до 10% – при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається штраф у розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 8,5 тис. грн, від 10% до 20% – штраф у розмірі 1000 НМДГ (17 тис. грн), понад 20% – штраф становить 2000 НМДГ (34 тис. грн).

Змінами передбачено також відповідальність за невиконання водіями транспортних засобів вимог про зупинку, порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, правопорушення у сфері безпеки на автотранспорті тощо.

Кошти від штрафних санкцій зараховуватимуть до Державного дорожнього фонду, що слугуватиме додатковим джерелом фінансування дорожнього господарства та дозволить забезпечити фінансування робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, відповідно до обґрунтованих потреб.

На щотижневій нараді в Івано-Франківській обласній адміністрації заступник начальника управління Укртрансбезпеки в області Василь Скрипник проінформував про нововведення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю.

Голова ОДА Денис Шмигаль і на попередніх нарадах наголошував на потребі посилення габаритного контролю на автошляхах Прикарпаття. Як наслідок, за останній місяць зафіксовано 97 випадків порушення перевезення великогабаритних транспортних засобів на дорогах державного значення, проти 52 випадків – минулого. Керівник доручив управлінню Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області активізувати роботу щодо здійснення габаритного контролю на дорогах.

«Це вимога суспільства, щоб ви навели на дорогах порядок. А ремонтувати дорогу, щоб навесні чи за зиму великогабаритний транспорт її зруйнував – марна справа», – зазначив очільник області.

Слід відзначити, що на автодорогах державного значення в межах Івано-Франківської області є 12 майданчиків для проведення габаритно-вагового контролю пересувними пунктами транспортних засобів.

На а/д Н-10 Стрий-Мамалига такі є на км 73+550 на кільцевій Калуша, км 89+700 – село Павлівка Тисменицького району, 104+450 – село Драгомирчани Тисменицького району, 108+110 – село Чукалівка Тисменицького району, 144+000 – село Лісний Хлібичин Коломийського району, 171+200 – село Матіївці Коломийського району.

На а/д Н-09 Мукачево – Львів майданчики для ГВК є на км 338+250 в місті Галич.

На а/д Н-18 Івано-Франківськ - Тернопіль – на км 26+150 в селі Нижнів Тлумацького району.

У 2019 році нові майданчики для ГВК влаштовані на а/д Н-10 Стрий-Мамалига, км 30+620 в селі Тяпче Долинського району, 58+400 та на а/д Н-09 Мукачево – Львів у селі Голинь Калуського району, км 372+100 у селі Вербилівці Рогатинського району.

 

Комісія в складі фахівців відділу ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг, штучних споруд та безпеки дорожнього руху Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, відділу державного контролю та нагляду за безпекою на транспорті управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області, ВБДР Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області здійснює планові обстеження наявних майданчиків для проведення габаритно-вагового контролю і встановлює обсяг робіт для їх оновлення.  Це зокрема ремонт асфальто-бетонного покриття, поновлення дорожньої розмітки та влаштування освітлення майданчика, схем організації дорожнього руху.