УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » ДО УВАГИ ВОДІЇВ! З 1 ЖОВТНЯ ВМИКАЄМО СВІТЛО ФАР ПОЗА НАСЕЛЕНИМ ПУНКТОМ

ДО УВАГИ ВОДІЇВ! З 1 ЖОВТНЯ ВМИКАЄМО СВІТЛО ФАР ПОЗА НАСЕЛЕНИМ ПУНКТОМ

Через скорочення світлового дня та зміну погодних умов виникає необхідність у підвищенні видимості автомобілів для пішоходів та інших учасників дорожнього руху.

Згідно пункту 9.8 Правил дорожнього руху, денні ходові вогні або ближнє світло фар мають бути увімкнені з 1 жовтня по 1 травня у будь-який час доби. Такі заходи вживаються для підвищення безпеки руху на дорогах.

Нагадуємо рекомендації для безпечного водіння в осінню негоду.

Збільшуйте дистанцію. Навіть невеликі опади можуть зробити дорогу слизькою і, відповідно, продовжити гальмівний шлях транспорту.

Тримайтеся правого краю дороги. Трапляється, що водії в умовах поганої видимості виїжджають на середину дороги. Якщо ваш транспортний засіб буде їхати якомога ближче до краю проїзної частини, ризик зіткнення із зустрічним транспортним засобом мінімізується.

Увімкніть обігрів скла. Стежте за тим, щоб на лобовому склі не збиралася волога. Також встановіть таку швидкість склоочисників, яка забезпечить найкращу видимість.

Дотримуйтеся безпечної швидкості. Перевищення швидкості на мокрій дорозі може призвести до втрати контролю над транспортним засобом.

Уникайте небезпечних маневрів, передусім обгону. В умовах поганої видимості обгін може коштувати вам здоров’я або навіть життя.

При повній відсутності видимості з’їдьте на узбіччя та залиште увімкненими габарити та фари. Інколи найкраще рішення – перечекати негоду. Особливо, якщо попереду довга подорож. Не продовжуйте рух, якщо відчуваєте втому та сонливість.

Будьте уважними за кермом.
Бажаємо безпечних подорожей!