УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » Інформація щодо підготовки до сталої роботи дорожнього господарства в осінньо-зимовий період 2021-2022 років

Інформація щодо підготовки до сталої роботи дорожнього господарства в осінньо-зимовий період 2021-2022 років

На нараді в Івано-Франківській обласній державній адміністрації 23 листопада начальник Служби автомобільних доріг в області Василь Буджак доповів про підготовку до сталої роботи дорожнього господарства в осінньо-зимовий період 2021-2022 років.  

Протяжність доріг державного значення в Івано-Франківській області становить 1016,5 км.

Згідно тендеру, проведеного Службою автомобільних доріг  в Івано-Франківській області на закупівлю послуг, до зимового утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в поточному році задіяна підрядна організація ТзОВ «ПБС», яка виконує експлуатаційне утримання автомобільних доріг міжнародного, національного та регіонального значення – 830 км. Техніка та фрикційні матеріали (технічна сіль, пісок) цього підприємства дислокується на 8-ти експлуатаційних дільницях на території Івано-Франківщини.

До зимового утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в поточному році задіяна й підрядна організація ТзОВ «БМБУД», яка виконує експлуатаційне утримання автомобільних доріг територіального значення – 186,5 км. Техніка та фрикційні матеріали (технічна сіль, пісок) цього підприємства дислокується на 2-ох експлуатаційних дільницях на території Івано-Франківщини.

Станом на 23 листопада для боротьби із зимовою слизькістю підрядні організації вже заготовили не менше 60% протиожеледних матеріалів від розрахункової потреби на весь осінньо-зимовий період.

Підготовлено 97 одиниць техніки, яка буде задіяна в осінньо-зимовий період. Всі машини обладнані GPS-трекерами. Зазначимо, що один піскорозкидач (солерозподілювач) обслуговує в середньому 22-23 км автодоріг по області.

Запаси пального є щонайменше на десять діб безперервної роботи.

Розроблено карту-схему з нанесенням на неї меж обслуговування доріг підрозділами підрядних організацій, технологічних схем згідно Єдиних правил зимового утримання автомобільних доріг, а також ділянок із можливими снігозаметами, місць дислокації техніки, виробничих баз, майданчиків для відстоювання автотранспорту.          

Для координації безперебійної роботи дорожніх організацій області організовано цілодобове чергування інженерно-технічних працівників. За основними маршрутами закріплено відповідальних працівників Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

На чотирьох перевальних ділянках автодоріг області на зимовий період створено чергові бригади, які оснащенні відповідною технікою та резервними екіпажами.  

На автомобільних дорогах області встановлено 8 камер відеоспостереження та ліній зовнішнього освітлення, розміщених у найпроблемніших місцях. Проведено інвентаризацію відеокамер.

Для відпрацювання взаємодії з місцевими органами влади проведено командно-штабні навчання щодо спільних дій Служби автомобільних доріг з Управлінням з питань цивільного захисту облдержадміністрації, Головним управлінням ДСНС в області та ДП «Дороги Прикарпаття» в складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2021-2022 років.

Узгоджено порядок взаємодії підрозділів Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області, Управління патрульної поліції у Івано-Франківській області, управління ДСНС України в Івано-Франківській області щодо своєчасного введення обмеження руху автомобільного транспорту для попередження виникнення заторів, оперативного інформування водіїв і перевізників про введення обмежень, забезпечення у найкоротші терміни профілактичного оброблення дорожнього покриття протиожеледною сумішшю та прибирання снігу спеціальною технікою на автодорогах і в населених пунктах, а також чергування патрулів для регулювання дорожнього руху на час сильних снігопадів та ожеледі, утримання у належному стані та використання тимчасових стоянок для великогабаритного транспорту.

Усі перелічені заходи сприятимуть покращенню безпеки дорожнього руху під час зимової негоди.

На фото: Дані камер відеоспостереження на дорогах державного значення Івано-Франківської області.