Служба автомобільних доріг
у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » НА АВТОДОРОЗІ Р-20 СНЯТИН – ТЯЗІВ У СЕЛІ ЖИВАЧІВ ТЛУМАЦЬКОГО РАЙОНУ УКЛАДАЮТЬ ВЕРХНІЙ ШАР ЩМА

НА АВТОДОРОЗІ Р-20 СНЯТИН – ТЯЗІВ У СЕЛІ ЖИВАЧІВ ТЛУМАЦЬКОГО РАЙОНУ УКЛАДАЮТЬ ВЕРХНІЙ ШАР ЩМА

У ході поточного середнього ремонту автодороги державного значення Р-20 Снятин – Тязів укладено верхній шар щебенево-мастивого асфальтобетону. Нагадуємо, що це – завершальний етап холодного ресайклінгу. Також забезпечено належне водовідведення, влаштовані лотки.
Після влаштування ЩМА ще буде відповідна дорожня розмітка.

Технологія холодної регенерації на всю товщину дорожнього одягу дозволяє отримати ідеальну поверхню без дефектів, які були в старому покритті. Це повністю виключає появу «відбитих тріщин» в новому шарі покриття і продовжує термін його експлуатації в десятки разів.

Холодна регенерація – це технологія подрібнення і змішування до однорідного стану шару асфальтового полотна з розташованим під ним матеріалами (підставою, нижнім шаром основи і/або грунтовою основою). Часто ця суміш, без будь-яких стабілізуючих добавок, виконує роль нової підстави для нового дорожнього покриття.

Перший етап – подрібнення існуючого асфальтобетонного шару з частиною шару основи. Розпушування на глибину до 15-50 см. На цьому етапі з камери змішувача виходить однорідний матеріал добре підібраного гранулометричного складу. Видаляються тріщини, колії, вибоїни і отвори в шарі асфальтобетону.


Додавання (за необхідності) мінерального заповнювача і (або) в’яжучого та ущільнення. Ущільнення проводиться після змішування шару асфальтобетону та доданої речовини. Типова послідовність етапів ущільнення: утиск, основне та фінальне ущільнення.

Далі - влаштування двох шарів асфальтобетону.