Служба автомобільних доріг
у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » На дорозі Н-10 Стрий – Мамалига влаштовано верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону

На дорозі Н-10 Стрий – Мамалига влаштовано верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону

На замовлення Служби автомобільних доріг повномасштабні роботи тривають на різних ділянках дороги державного значення Н-10 Стрий – Мамалига. Підрядна організація – ТОВ "ПБС" – здійснює поточний середній ремонт методом холодного ресайклінгу в Долинському районі. На частині ділянок автошляховики влаштували вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону. На км 62+300 — 63+400 в селі Пійло Калуського району вже влаштовано верхній шар щебенево-мастикового асфальтобетону.

Щебеневий-мастиковий асфальтобетон (ЩМА) або щебенево-мастиковий асфальт відрізняється високою міцністю, придатний для сильно завантажених магістралей. Для ЩМА характерний високий вміст щебню щільних гірських порід, який утворює кам'яний скелет, успішно чинить опір деформаціям. Ще однією особливістю ЩМА є присутність стабілізуючих волокнистих добавок, зазвичай це целюлозні волокна, які призначені для утримання зв’язуючих речовин (бітуму) від стікання. 

Усі роботи ведуться під контролем фахівців Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області на предмет дотримання технологічного процесу та дослідження використаних матеріалів у лабораторії якості виробництва САД.