Служба автомобільних доріг
у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » На Івано-Франківщині приймають заходи щодо збереження від руйнування автомобільних доріг

На Івано-Франківщині приймають заходи щодо збереження від руйнування автомобільних доріг

Під час жнив потік великовагового транспорту на автотрасах пожвавлюється. Тож у Службі автомобільних доріг Івано-Франківської області стежать за тим, щоб габаритно-ваговий контроль (ГВК) став постійним та ефективним засобом боротьби з недобросовісними відправниками зібраного й водіями фур, котрі порушують норми транспортних перевезень. Це стосується й інших учасників дорожнього руху, що перевозять вантажі.

Питання збереження від руйнування потужним транспортом доріг та посилення габаритно-вагового контролю обговорили на нараді в Івано-Франківській облдержадміністрації. Заступник голови ОДА Ярослав Паранюк наголосив, що на будівництво, ремонт і утримання шляхів держава витрачає великі кошти. Натомість автоперевізники нерідко порушують норми, чим спричиняють руйнування дорожнього полотна. Для дієвого контролю потрібні додаткові майданчики для ГВК.

Представники контролюючих структур доповіли про проведену роботу і застосовані заходи адміністративного впливу до порушників. Працівники обласного управління «Укртрансбезпеки» за перших 5 місяців поточного року здійснили 5 449 перевірок і виявили 1 388 порушень законодавства у сфері автомобільного транспорту. За результатами штрафних санкцій до держбюджету перераховано 600 610 грн. На автомагістралях працюють чотири вагові комплекси.

Інспекторам «Укртрансбезпеки» має допомогти боротися з порушниками громадськість. Тоді нікому не кортітиме перевантажувати фури. Контроль дисциплінує учасників руху. До речі, зупинка транспорту й перевірка параметрів триває лише кілька хвилин.

В обговоренні питання взяли участь директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури ОДА Жанна Табанець, начальник управління «Укртрансбезпеки» в області Олег Суковатий, представники Служби автомобільних доріг в області та управління патрульної поліції в області.