УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » ОНОВЛЕННЯ ДОРОЖНЬОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ – ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ РУХУ

ОНОВЛЕННЯ ДОРОЖНЬОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ – ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ РУХУ

П’ять років тому першочерговим завданням Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області був ремонт автошляхів державного значення. Адже дорожній одяг був украй зношеним. За цей період здійснено ремонт головних магістралей Прикарпаття.

У динаміці вийшли на такий рівень, що самого забезпечення проїзду дорогами  недостатньо. Адже із їх відновленням зросла швидкість та інтенсивність транспорту. Тепер насамперед важливо покращити безпеку руху та оновити транспортну інфраструктуру.

Однією зі складових безпеки руху є будівництво та оновлення тротуарів. Служба автодоріг має амбітні плани встановити в 2020 році 20 тис. кв м тротуарів. Від початку будівельного сезону в рамках поточного ремонту та експлуатаційного утримання на дорогах державного значення такі роботи виконано в смт Делятин на а/д Н-09 Мукачево – Львів, у с. Гошів на а/д Н-10 Стрий – Мамалига, в смт Ланчин на а/д Т-09-05 Делятин – Раківчик, у с. Березівка та с. Назавизів – на а/д Т-09-06 Івано-Франківськ – Надвірна.

Влаштування тротуарів – трудомістка робота, яка забирає значно більше часу, ніж оновлення проїзної частини дороги. Тому має бути спільне зацікавлення органів місцевого самоврядування в безпеці руху та зовнішньому вигляді  населених пунктів і вулиць, що суміщаються із дорогами державного значення.

Служба автомобільних доріг вдячна тим, хто дбає про своїх громадян. Якщо проїзними частинами автошляхів користуються всі учасники дорожнього руху: прикарпатські водії чи з інших регіонів, то тротуарами – переважно місцеві пішоходи.

Тому хотіли би більше ініціативи з боку органів місцевого самоврядування. А Служба автодоріг їхні проекти підтримає і долучиться: десь через спільні проекти профінансує матеріали, десь надасть техніку на влаштування тротуарів.

Такі приклади є. Спільно зі Службою автодоріг за кошти із державного та місцевого бюджетів Івано-Франківська ОТГ оновлює тротуари на під’їздах до с. Крихівці, а/д Н-10 Стрий – Мамалига, та в с. Березівка, Т-09-06 Івано-Франківськ – Надвірна. Долинська міська рада оновлює тротуари вздовж вулиць, що суміщаються з а/д Н-10 Стрий – Мамалига, Верховинська селищна рада – вздовж а/д Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський, Делятинська селищна рада та Тязівська сільська рада – вздовж а/д Н-09 Мукачево – Львів, Підгірська сільська рада – вздовж а/д Р-38 Богородчани – Гута.

У смт Брошнів-Осада за кошти ОТГ відновлено підземний перехід через а/д Н-10 Стрий – Мамалига. Такий проект за кошти ОТГ та співфінансування ПрАТ «Івано-Франківськцемент» планується реалізувати в Ямниці, через а/д Н-09 Мукачево – Львів.

Спільний проект із влаштування світлофорного об’єкту та автобусних зупинок реалізовано в с. Старі Кривотули Тисменицького району, яким проходить а/д Н-10 Стрий – Мамалига.

На часі – встановлення додаткового освітлення вздовж доріг державного значення в межах населених пунктів, острівців безпеки та кільцевих розв’язок. Ефективним у цьому плані є спільний проект Служби автодоріг та Долинської міськради.

На автодорогах, що проходять через населені пункти, встановлюємо додаткові пішохідні переходи. На порядок денний виходить влаштування не тільки горизонтальної розмітки, а й сигнальних стовпчиків, влаштування автобусних зупинок та світлофорів.

Такий досвід органів місцевого самоврядування щодо співфінансування заходів із оновлення дорожньої інфраструктури варто перейняти і в інших громадах. Пріоритет спільний зі Службою автодоріг – покращити безпеку всіх учасників дорожнього руху.