Служба автомобільних доріг
у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » Оперативна інформація станом на 22 грудня

Оперативна інформація станом на 22 грудня

На дорогах державного значення Івано-Франківської області проїзд забезпечений. Дороги Н-09 Мукачеве – Львів, Н-10 Стрий – Мамалига, Н-18 Івано-Франіквськ - Тернопіль, Р-38 Богородчани - Гута, Т-09-06 Івано-Франківськ – Надвірна, Т-09-05 Делятин – Раківчик – у сухому стані, інші частково засніжені.

Підприємства, що відповідають за експлуатаційне утримання доріг, розширювали узбіччя, розчищали зупинки та мости. Також лагодили і встановлювали пошкоджені дорожні знаки. Роторний снігоочищувач працював на Р-24 Татарів – Кам’янець-Подільський на ділянці Городенківського району, біля Семаківців та Чернятина, де відкриті ділянки та є загроза утворення снігових заметів.

 

Де не справляється одна підрядна організація, що відповідає за експлуатаційне утримання доріг, – підсобляє інша. Так, на замовлення Служби автомобільних доріг у Івано-Франківській області підрядники працювали на Н-18 Івано-Франківськ – Тернопіль. Так само просипали об’їзну Тисмениці, ліквідували слизькість на Р-20 Снятин – Тязів.

Загалом для розчищення трас задіяно 23 механізми, 37 – у режимі чергування. Використано 9 т солі та 52 т піщано-сольової суміші.

Протягом доби – хмарна погода, часом опади, вночі слабка ожеледь, на дорогах місцями ожеледиця. Температура повітря 3-8º тепла. У високогір’ї Карпат -3.+2º, вологість – 96 %.

ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ!

У високогiр’ї Iвано-Франкiвської та Закарпатської областей зберiгається помiрна снiголавинна небезпека (2 рiвень). Через хуртовини та снiгопади 22 - 24 грудня у високогiр’ї Iвано-Франкiвської та в схiднiй частинi Закарпатської областей очiкується значна снiголавинна небезпека (3 рiвень).

Протягом доби по області та місту очікується посилення західного вітру 15-20 м/с, в Карпатах 25-30 м/с, на Закарпатті та в Карпатах сильний мокрий сніг та дощ.

 

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області наголошує на тому, що актуальним залишається питання безпеки на дорогах. Водії повинні беззастережно дотримуватися ПДР, а зокрема на слизькій дорозі різко не гальмувати, не робити різких маневрів, уникати обгонів. Особливо уважними треба бути при русі мостами та естакадами. Зонами підвищеної небезпеки є гірські перевали, де існує ризик утворення транспортних заторів. При перетині таких небезпечних ділянок водіям слід бути особливо пильними. Власникам великогабаритних транспортних засобів необхідно подбати про обладнання автомобілів ланцюгами проти ковзання, лопатами для відкидання снігу, перевірити наявність крюків та тросів для буксирування.

В умовах поганої видимості пішоходи гірше орієнтуються на дорозі, можуть підсковзнутися і впасти під час переходу дороги, тож водії мають знижувати швидкість до мінімуму.

Хто ще не встиг, треба провести заміну шин автомобіля відповідно до сезону. В автівці водіям слід завжди мати снігову лопату, трос, термос із гарячим чаєм, заряджений мобільний телефон, теплі речі та достатній запас пального для можливості зігрітися у разі потрапляння у сніговий замет.

На сайті Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області розміщена інформація про найважчі ділянки доріг для розчищення від снігу та проїзду великовагового транспорту, на яких можливе тимчасове обмеження руху та розміщення тимчасових дорожніх знаків в осінньо-зимовий період при ускладненні погодних умов на автомобільних дорогах загального користування державного значення на окремих аварійно-небезпечних ділянках.