УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » ПРОВЕДЕНО ВЕСНЯНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ДОРІГ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРОВЕДЕНО ВЕСНЯНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ДОРІГ ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

На виконання спільної вказівки Державного агентства автомобільних доріг України та Департаменту патрульної поліції НПУ фахівці Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області провели  весняне планове обстеження автомобільних доріг державного значення.

До спільного комісійного огляду доріг, за розпорядженням Івано-Франківської облдержадміністрації, були залучені правоохоронці, а також підрядні підприємства, які відповідають за експлуатаційне утримання цих автодоріг.

Такі заходи покликані визначити стан експлуатаційного утримання автодоріг загального користування державного значення після зимового сезону, а також – належну підготовку автошляхів до літнього періоду експлуатації.

Члени комісії спільно із представникам  органів державної влади та місцевого самоврядування здійснили моніторинг рекламних конструкцій, розташованих у межах смуги відведення автомобільних доріг державного значення. Зобов’язано демонтувати кустарну рекламу та дорожні знаки, які вводять необґрунтовані обмеження для учасників дорожнього руху.

Акцентовано на необхідності заміни дорожніх знаків 5.45 «Початок населеного пункту» та 5.46 «Кінець населеного пункту», встановлених на автодорогах державного значення для позначення населених пунктів, де житлова забудова не прилягає безпосередньо до проїзної частини, на дорожні знаки 5.47 «Початок населеного пункту» та 5.48 «Кінець населеного пункту» відповідно.

Особлива увага приділена аварійно-небезпечним ділянкам, місцям концентрації ДТП, функціонуванню ліній зовнішнього освітлення, засобів відеоспостереження за станом дорожнього покриття, належному утриманню смуги відведення, стоянок і місць тимчасового відстоювання автотранспортних засобів.

Перевірено наявність перехідно-швидкісних смуг, заїздів та виїздів з них, наявність технічних засобів організації дорожнього руху на ділянках об’єктів сервісу та їх відповідність схемам організації дорожнього руху.

Проведено обстеження нерегульованих пішохідних переходів, розміщених на ділянках автодоріг державного значення та пролягають через населені пункти. Здійснено перевірку місць виконання робіт на вулично-дорожній мережі та їх відповідність ДСТУ 8749:2017. Зобов’язано демонтувати тимчасові дорожні знаки та відновити проїзні частини, тротуари та узбіччя після завершення робіт.

Перевірено облаштування залізничних переїздів та підходів до них, через які здійснюється автобусний рух.

За результатом обстеження визначено завдання для підрядних підприємств та органів місцевого самоврядування і терміни виконання робіт. Їх виконання сприятиме належному утриманню дорожньої мережі та покращенню безпеки руху.