УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » РОБОТИ НА ДОРОЗІ ЄДНОСТІ М-30 СТРИЙ – ІЗВАРИНЕ – В РІЗНИХ ОБЛАСТЯХ

РОБОТИ НА ДОРОЗІ ЄДНОСТІ М-30 СТРИЙ – ІЗВАРИНЕ – В РІЗНИХ ОБЛАСТЯХ

Дорога М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка разом із а/д М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине входить до Дороги Єдності М-30 Стрий – Ізварине та пролягає Львівською, Івано-Франківською, Тернопільською, Хмельницькою, Вінницькою, Черкаською, Кіровоградською, Дніпропетровською та Луганською областями. Створення нової транспортної магістралі присвячено 30-й річниці Незалежності України. Ремонт триває на різних ділянках.

Львівська область. Капітальний ремонт передбачено на всій протяжності, а це понад 44 км. Тривають тендерні процедури.

Івано-Франківська область. Продовжуємо розпочатий у 2020 році капітальний ремонт чотирьох мостів та ділянки дороги від села Пуків до Лопушні.

Торік влаштовано 5 км вирівнюючого шару крупнозернистого асфальтобетону. У квітні тут влаштовуємо верхній шар ЩМА та ремонтуємо чотири мости, розширюємо смугу руху в селі Лопушня. На інших ділянках, зокрема до межі із Львівською областю, також невдовзі розпочнемо ремонт.

Дорога М-12 в межах Івано-Франківської області починається із км 44+230 в селі Помонята Рогатинської територіальної громади.

Далі - село Княгиничі, край озер та заповідних територій. Важливо, що з ремонтом цієї ділянки автотраси нових обрисів набуде об'їзна Рогатина, що є частиною а/д М-12. Тут жвавий траспортний рух.

Далі - село Пуків, із ботанічним заповідником державного значення Чортова гора, знамените своїми принадами село Чесники та село Лопушня - межаз Тернопільщиною, км 77+650. 

Усі 33 км в межах Прикарпаття будуть цього року оновлені.

Тернопільська область. Дорога М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка, що стане частиною найдовшого в країні маршруту М-30 Стрий – Ізварине, є головним об’єктом «Великого будівництва – 2021» у Тернопільській області. Тут на 106,3 км передбачено поточний середній ремонт. Частину від Тернополя до межі із Хмельницькою областю та 1,2 км в межах м. Бережани відремонтовано в 2018 році. Наразі ремонтуємо на Тернопільщині 47-кілометрову ділянку від с. Підгороднє до м. Бережани. Тривають державні закупівлі на відновлення ще 18,6 км автошляху М-12.

На 9 км вже влаштовано вирівнюючий шар крупнозернистого асфальтобетону. На 9 км дороги провели регенерацію основи дороги. Фрезування старого зношеного покриття провели на 20 км. У селі Почапинці стартував монтаж арматури на мосту.

У 2021 році відновимо решту, аби Дорога Єдності М-30 Стрий – Ізварине на Тернопільщині була повністю комфортною та безпечною.

Хмельницька область.

На замовлення Державного агентства автомобільних доріг України в 2020 році розпочато виконання робіт із реконструкції та капітального ремонту а/д М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка від с. Голосків до межі із Вінницькою областю, відповідно до рекомендацій EuroRAP, на майже 41 км.

Проект фінансується за кошти Міжнародного Банку Реконструкції і Розвитку.

  • озпочато роботи з капітального ремонту мосту в с. Голосків через р. Південний Буг. Також, на ділянці протяжністю ~1 км, виконано фрезерування покриття лівої смуги автошляху. Встановлено світлофорне регулювання черговості руху. Бригади робітників та дорожньої техніки працюють уже в с. Вербка.

Вінницька область. Дорога М-12 оновлена повністю на всій протяжності, 198,1 км (це з усіма розв'язками і під'їздами до Вінниці). Ремонт тривав із 2017 року і в минулому році завершили повністю останні 25,6 км.

Черкаська область.

На автодорозі міжнародного значення М–12 від початку села Оксанина Уманського району і до кордону з Кіровоградською областю розпочали влаштовувати верхній, фінішний шар асфальтобетонного покриття.

З кожним тижнем, з кожним днем Велике будівництво на теренах Черкащини набирає обертів Це перша ділянка автодороги державного значення у Черкаській області, на якій цього року у рамках програми Президента України «Велике будівництво» буде влаштовано верхній, останній шар асфальтобетонного покриття.

Довгий час автодорога М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка була однією з найгірших трас із великою інтенсивністю руху, особливо вантажівок, і недаремно місцеві жителі символічно нарекли її «дорогою смерті». Але завдяки програмі «Велике будівництво» тепер це вже історія!

Ремонтні роботи на цій ділянці розпочалися торік, а вже цього року будуть завершені.

Кіровоградська область.

У рамках програми Президента України «Велике Будівництво» – поточний середній ремонт мосту через річку Синюха біля Новоархангельська на а/д М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка. Завершується армування залізобетонної плити, встановлено допоміжне оснащення для бетонування, укріплюються бетоном спряження мосту насипом земляного полотна.

На ділянці довжиною у 75 км виконують різні види робіт.

Вже влаштували 19 км вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття.

Поточний середній ремонт виконується від межі з Кіровоградською областю до Криничанського поста поліції.

Ділянка на мапі http://bit.ly/3eIP487.

Дорога М-30 Стрий – Ізварине буде швидкісним коридором між західними та східними областями України та стане найдовшою трасою країни: майже 1400 км. З них 259,3 км пролягає територією Дніпропетровщини.