УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » РОЗПОЧАТО РЕКОНСТРУКЦІЮ ДОРОГИ М-30 СТРИЙ – ІЗВАРИНЕ ВІД РОГАТИНА ДО МЕЖІ ІЗ ЛЬВІВСЬКОЮ ОБЛАСТЮ

РОЗПОЧАТО РЕКОНСТРУКЦІЮ ДОРОГИ М-30 СТРИЙ – ІЗВАРИНЕ ВІД РОГАТИНА ДО МЕЖІ ІЗ ЛЬВІВСЬКОЮ ОБЛАСТЮ

Будівельно-ремонтний сезон на дорогах державного значення Івано-Франківської області – в розпалі. За кошти із Державного бюджету в рамках Національної програми «Велике будівництво» розпочата реалізація масштабного проекту – реконструкція а/д М-30 Стрий – Ізварине на км 44+297 – км 61+197. На знаковому об’єкті роботи розгорнуті на всій ділянці – від Рогатина до межі із Львівською областю.

Насамперед узбіччя розчищено від порослі та проведено розширення проїзної частини дороги. В межах населених пунктів вона становитиме 8,5 м, на решті ділянок – до 12 м.

На розчищених ділянках проводяться роботи зі зміцнення основи земельного полотна, зокрема трамбування і стабілізацію з використанням захисної гратки з геотекстилю.

Проводяться заходи із корекції поздовжнього профілю проїзної частини дороги на спусках-підйомах, насамперед поглиблення корита на 2,4 – 4 м. На таких ділянках буде влаштовано три смуги руху. Передбачено зміну радіуса дороги на трьох ділянках. Такі заходи сприятимуть покращенню безпеки дорожнього руху.

Проектом передбачено будівництво трьох нових мостів. Два з них – у селі Княгиничі. Діючий, на км 49+172 через річку Свірж, уже розбирають. Облаштовано об’їзну дорогу. Ще один міст – на км 49+360.  Тут додатково спорудять нову дамбу та шлюз, адже обабіч дороги – аркада ставків та озеро. Розпочато демонтаж старого мосту і в селі Залужжя на км 58+285.

Від села Залужжя до Рогатина розпочато зміцнення основи дорожнього одягу методом холодного ресайклінгу.

За всіма процесами здійснюється щоденний технічний нагляд. Директор ТОВ «Незалежна інжинірингова компанія» Роман Пацак та інженер підприємства Василь Мочерняк стежать за дотриманням технологічного процесу та  відповідності робіт проектній документації.

У рамках реконструкції проектом передбачено планування укосів та насипів, упорядкування узбіч, будівництво підпірної стінки, нових автозупинок, влаштування двох шарів асфальтобетону на проїзній частині дороги, організацію водовідведення та заміну труб, оновлення тротуарів та пішохідних доріжок у межах населених пунктів, монтаж нового бар’єрного та перильного огородження на мостах, відбійників на поворотах. На примиканні до дороги Н-09 Мукачево – Львів у Рогатині буде споруджена нова кільцева розв’язка.

Замовник робіт – Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

Проектна організація – ТзОВ «Альянс-Консалтинг ІФ», яка здійснює авторський нагляд за виконанням робіт.

Підрядна організація – ТОВ «ПБС».

Фінансування – Державний бюджет.

Технічний нагляд – ТОВ «Незалежна інжинірингова компанія».

Нагадуємо, що цьогоріч проведено капітальний ремонт а/д М-30 Стрий – Ізварине від села Вербилівці до межі з Тернопільщиною, на км 62+758 – км 77+650, та чотирьох мостів на цій ділянці. По завершенні реконструкції ділянки на км 44+297 – 61+197 загалом буде оновлено понад 33 км Дороги Єдності – від межі зі Львівською областю до межі з Тернопільщиною.