УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ – ЛІДЕР ЗА ПРОЗОРІСТЮ В ДОРОЖНІЙ ГАЛУЗІ ЗА ОЦІНКОЮ COST UKRAINE

СЛУЖБА АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ – ЛІДЕР ЗА ПРОЗОРІСТЮ В ДОРОЖНІЙ ГАЛУЗІ ЗА ОЦІНКОЮ COST UKRAINE

Міжнародна організація ГО «Ініціатива з прозорості інфраструктури» CoST Ukraine визначила лідерів серед замовників дорожніх робіт і послуг за рівнем прозорості їхньої діяльності та доступності цієї інформації на національному та міжнародному рівнях за такими вимірами: доступ до публічної інформації, залучення громадськості, цифрова спроможність (наявність та використання інформаційно-аналітичних систем); публікація відкритих даних, зокрема в  проектах CoST IDS.

Переможцем Індексу прозорості інфраструктури в Україні стала Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області Основні переваги – централізована політика взаємодії з громадськістю, використання стандартів розкриття даних CoST, послідовна публікація інформації про проекти. Результатом оцінки став загальний бал, який у Службі автодоріг в Івано-Франківській області є найвищий – 83,4 зі 100.

«При оцінюванні ми опиралися на актуальності дослідження, адже саме Служби автодоріг як закупівельні організації є учасниками Національного проекту «Велике будівництво», – акцентувала ключова експертка проекту Надія Бабинська-Вірна, – Результати об’єктивні, неупереджені, базуються на першоджерелах як загальнонаціонального, так і місцевого рівнів. Насамперед ми  аналізували законодавство і розкриття інформації закупівельними організаціями. Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області була першою серед закупівельних організацій, щодо яких проводилося оцінювання, зокрема – інтерв’ю з фахівцем зі зв’язків з громадськістю і пресою, після якого менеджери проекту здійснювали перевірку отриманої інформації».   

Індекс прозорості інфраструктури вперше в Україні впроваджено в 2021 році. Дослідження було проведено методом інтерв’ю представників організацій та аналізу інформації з відкритих джерел протягом лютого-травня поточного року. Експерти CoST Ukraine провели оцінку 30 закупівельних організацій та 60 інфраструктурних проектів. Дослідження проводили в Службах автомобільних доріг в областях, обласних адміністраціях, територіальних громадах. 

«Прозорість, підзвітність, робота з відкритими та верифікованими даними – одна із умов ефективної державної політики, – акцентував Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. – Ми вітаємо ініціативу CoST, визнаємо її важливість та є відкритими до рекомендацій експертів. Підтвердженням цього є слідування стандартам розкриття даних CoST, десятки новостворених реєстрів, запуск проекту E-ROAD, тісна взаємодія з громадськими організаціями та журналістами, відкриті публічні обговорення. Радий, що Укравтодор та програма «Велике будівництво» задають позитивні тренди».