УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Івано-Франківській області

» Прес-центр » новини » Всесвітній день охорони праці - під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи» - інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»

Всесвітній день охорони праці - під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи» - інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»

28 квітня - Всесвітній день охорони праці. Щороку його відзначають  у понад 100 країнах світу -  для привернення уваги суспільства і влади до проблеми безпеки людини на робочому місці.

У цьому році Міжнародна організація акцентує увагу на важливості зміцнення системи безпеки та здоров’я (далі БЗР), включно зі службами безпеки та охорони здоров’я як на національному рівні, так і на рівні підприємств. Саме тому Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі  присвячений стратегіям зміцнення національних систем БЗР та спрямований на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам, з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду у сфері праці.

Всесвітній день охорони праці  в 2021 році проходить під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи» - інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я».

До відома. Для підтримки демократії та соціального діалогу, боротьби із бідністю та безробіттям, заборони використання дитячої праці у 1919 році заснована Міжнародна організація праці (МОП).

У 1996 році Міжнародна організація праці (МОП) приєдналася до ініціативи Міжнародної конференції вільних профспілок про визнання 28 квітня всесвітнім Днем охорони праці, який уперше офіційно відзначили в 2003 році. З часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити працю безпечнішою для здоров'я та життя.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.